Email : iletisim@gelecekicinbiz.com   Telefon : 0532 594 70 32 Murat Akbaş

Nasıl Bir CHP İstiyoruz?

Nasıl Bir CHP İstiyoruz?

Bizler, çürüyen bir iktidar karşısında, “yeni bir sol siyaseti” inşa edebilecek, korkmadan, cesaretle kendi iddialarını taşıyabilecek bir CHP istiyoruz.


Bizler, iktidar olmak için mücadele eden, politika üreten, konuşan, dinamik bir CHP istiyoruz.


Bizler, savaş tezkereleri karşısında toplumsal barışı, hukuksuzluklar karşısında adaleti, baskılar ve dayatmalar karşısında laikliği ve özgürlükleri savunan bir CHP istiyoruz.


Bizler, “sokağın gerisinde” kalmayan; Gezi’de, Adalet Yürüyüşü’nde, Baro eylemlerinde olduğu gibi, toplumsal tabandan gelen güçlü itirazlara karşılık verecek bir CHP istiyoruz.


Bizler, ön seçim, çarşaf liste gibi parti içi demokratik mekanizmaların işletildiği, karar alma süreçlerinin teknolojik imkanlarla tabana doğru genişletildiği, gençlerin, kadınların seslerinin özgürce duyulabildiği bir CHP istiyoruz.


Bizler, çaresizlikten, seçeneksizlikten, güven duyulmadan oy verilen değil; heyecan yaratan, memleketin yakıcı sorunlarına çözüm üretebileceğine dair güven veren, terk edilmiş, yalnız ve çaresiz hisseden her yurttaşımızın sahiplenebileceği, gençlere, geleceğe umut olabilen bir CHP istiyoruz.


Bizler, parti örgütümüzün, seçmenlerimizin ve geniş kitlelerin ortaklaşabileceği, iktidara yürüyen bir partinin coşkusuna, heyecanına sahip bir CHP istiyoruz.